Arašidové maslo prírodná aróma

€6,20 €5,17 bez DPH

Zvoľte variant

Chceš dodať Tvojim pokrmom ten správny šmrnc? Zo širokej ponuky aróm si určite nájdeš vhodnú do svojej kuchyne. Nemusíš byť ani profesionálny cukrár aby si ma mohol používať. Hodím sa všade!

     • stačí len pár kvapiek
     • bez pridaných látok a farbív, vhodné pre vegánov
     • zvýraznia chuť a vôňu Vašich pokrmov

Detailné informácie

25ml
Skladom
€6,20
€5,17 bez DPH

Podrobný popis

Arašidové maslo prírodná aróma

Informácie o produkte

Aróma z arašidového masla bez arašidov? To tu určite nestretnete. Naša aróma je vyrobená predovšetkým z kvalitných arašidov a nie z látok, ktoré arašidy napodobňujú. Práve ich výrobca vyberá svoje suroviny starostlivo a taktiež také, ktoré nie sú geneticky modifikované a neobsahujú konzervačné látky. Arómy sa používajú pri pečení ale aj nepečení a ich úlohou je vyzdvihnutie chuti produktu bez toho, aby narušili jeho štruktúru. Aróma z arašidového masla je vysoko koncentrovaná, takže stačí päť - šesť kvapiek, ktoré nahradia jednu čajovú lyžičku arašidového masla.

5 vecí, ktoré ste o surovine nevedeli

 1. vyrobené z pravých arašidov (nie GMO)
 2. 6 kvapiek sa rovná jednej čajovej lyžičke čerstvej suroviny
 3. bezlepkové, vhodné pre vegánov
 4. propylénglykol je hygroskopická látka, ktorá napomáha udržiavať pary vonných látok v sebe
 5. nenarušuje štruktúru produktu

 

Základná špecifikácia
Zloženie prírodná aróma arašidov, propylénglykol
Krajina pôvodu Veľká Británia
Trvanlivosť 3-8 mesiacov
Balenie sklenená fľaštička s kvapkadlom
Úprava aróma
Obchodná trieda nešpecifikované
Odroda nešpecifikované

 

 
 
Poznámka nákupcu

"O arómy som sa začal zaujímať v súvislosti s ekologicky vhodnejšími a efektívnejšími produktmi. Je oveľa výhodnejšie podporiť arómu torty, kávy, drinku alebo čohokoľvek ďalšieho pár kvapkami prírodnej arómy s výraznou vôňou, než surovinou, ktorá tak silnou arómou nedisponuje a môže nepríjemne ovplyvniť konzistenciu výrobku, napr. obsah vody v ovocí. Pridáme pár kvapiek arómy a je to! Práve preto som sa rozhodol šetriť suroviny, čas i prírodu. A pokiaľ Vám ide o ochutenie vlastných výrobkov, kde Vám záleží na štruktúre, konzistencii a samozrejme chuti a vôni, je ekologickejšie, praktickejšie a rýchlejšie riešenie - prírodná aróma."

 

Ako sa arómy vyrábajú?

Arómy sa vyrábajú zo surovín, ktoré sú tak málo výrazné, že ich nejde extrahovať tak ľahko ako vanilku. Napríklad, ak by sme chceli extrahovať melón, na jednu fľaštičku extraktu by nestačil ani plavecký bazén melónu. Preto sa pre výrobu takejto arómy nepoužíva klasická extrakcia s rozpustením v etanole, ale látky zodpovedné za vôňu sa špeciálnou metódou replikujú (množia). Keďže takáto aróma má vlastnosť rýchlo sa vyparovať, je vložená do hygroskopického (bez vône a chuti) propylénglykolu, ktorý pohltí vodné pary či látky a mení ich skupenstvo z pary na hustú tekutinu.

 

Použitie

 • pozdvihnutie chuti
 • do pečených koláčov, tort
 • ale aj nepečených
 • do miešaných nápojov, smoothies
 • do zmrzlín

 

Tip

Čo tak si svoj zákusok dozdobiť pravými Jungle arašidami

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: