Objednávky odosielame do 1-3 pracovných dní. Ďakujeme, že ste s nami! Viac o situácii tu.

Banán kúsky v 70% horkej čokoláde

od €7,93 od €6,61 bez DPH

Zvoľte variant

Detailné informácie

500g
Skladom
€7,93
€6,61 bez DPH
3kg (gastro)
Skladom
€41,67
€34,73 bez DPH

Podrobný popis

Banán kúsky v 70% horkej čokoláde

Kúsky prírodných banánov obalené v kvalitnej horkej čokoláde s obsahom kakaových produktov 70%. Český výrobok, dražováno v slovenskej čokoláde.

 

Základná špecifikácia

  Zloženie banán, 70% horká čokoláda (kakaová hmota, cukor, kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, kakaové máslo, emulgátor (sójový lecitín, polyglycerol-polycirín-oleát), vanilkový extrakt BOURBON MADAGASKAR), leštidlo
  Krajina pôvodu
vyrobeno v ČR
  Trvanlivosť
min. 3–18 mesiacov*
  Balenie
zipové znovuuzatváratelné vrecko
  Úprava
dražované kusy banánu v horkej čokoláde
  Veľkosť nešpecifikované
  Obchodná trieda nešpecifikované
  Odroda nešpecifikované

*presný dátum na vyžiadanie e-mailom, popr. telefonicky na EXPEDÍCIA & KANCELÁRIA

 


 

  Poznámka predajcu

 Zatiaľ si na mňa nenašiel čas, ale určite sem čo najskôr niečo doplní. :-)

 


 
Výživové hodnoty banán kúsky v 70% horkej čokoláde na 100g
 
 
                                  MAKROŽIVINY 
 
   Energia 1888 kJ / 453 kcal 
   Tuky
24,2 g 
   z toho nasýtené mastné kyseliny
14,9 g 
   Sacharidy
48,6 g 
   z toho cukry
41,2 g 
   Vláknina 11,1 g 
   Bielkoviny 6,7 g 
    Soľ 0,035 g 
 

Banán kousky v 70% horkej čokoláde 6 image

 

 

 

 

 Sušený banán v horkej čokoláde ako zdravý snack

 Patrí medzi obľúbené, rýchle a hlavne zdravé desiaty alebo raňajky. Vďaka ich nízkemu obsahu tuku ľahko stráviteľné a ihneď dopĺňajú energiu prostredníctvom ich vysokého množstva sacharidov. Je jedno či jeme čerstvé alebo sušené banány, ich vplyv na zdravie sa takmer nelíši. 

 

Banán kousky v 70% horkej čokoláde 7 image

 

 

 

 Horkú čokoládu, prosím! 

 Účinky na ľudský organizmus má tmavá čokoláda s vysokým podielom kakaa, čo je 70% +. Má nízky glykemický index a menej nevhodných tukov, čo v kombinácii s dobrými banánovými tukmi perfektne ladí. Ak sa nechcete teda vzdať sladkostí, ale aj napriek tomu chcete viesť zdravší životný štýl, voľba banánov v horkej čokoláde určite nebude krok vedľa.

 

 

 

 

 

 

 

Vedeli ste, že...

Banány

Banány sa k nám dovážajú z tropických oblastí. Najväčším svetovým exportérom banánov je Ekvádor. Banánovník patrí medzi najviac plodné rastliny a z jedného banánovníka môžeme pozbierať 100 200 kusov banánov. Plody banánovníka sa delia na do dvoch kategórií a to sú tzv. Ovocné a zeleninové banány. Zeleninové banány sú za surova ťažko stráviteľné a u nás v obchodoch sa s nimi stretnete len zriedka. Ovocné banány sú bežne dostupné v našich obchodoch a patrí medzi obľúbené, rýchle a hlavne zdravé desiaty a raňajky. Vďaka ich nízkemu obsahu tukov sú ľahko stráviteľné a ihneď dopĺňajú energiu, a to najmä vďaka vysokému obsahu sacharidov.

Sušené banány v čokoláde

Vplyv na zdravie

Je jedno, či jeme čerstvé, alebo sušené banány, ich vplyv na zdravie a obsah živín sa takmer nelíši, a že veľmi zdravé. Obsahujú draslík a malé množstvo sodíka, to znamená, že sú tou správnou potravinou pre ľudí trpiacich vysokým krvným tlakom a s ním súvisiace ochorenia srdca. osvedčeným prírodným liekom pomáhajúcim zmierňovať pálenie záhy a svojím zložením sú skvelou potravinou pri ochoreniach tráviaceho traktu.

Tie správne tuky

Sušené banány môžu oceniť najmä športovci, pretože majú vysoký obsah sacharidov a nízky obsah tuku, čo znamená, žiadny nadbytočný tuk, naproti tomu majú vysokú energetickú hodnotu. V 100g je 23g sacharidov, z toho až polovicu predstavujú jednoduché cukry, dodávajúce energiu takmer okamžite. Celková energia, ktorú nám 100g banánov poskytne je priemerne 380kJ. Zanedbateľné množstvo tuku, pomerne vysoký objem vlákniny a jednoduché cukry majú dopad na to, že sa banány radí medzi najlepšie stráviteľné potraviny.

Rýchle nakopnutie

Množstvo prírodného cukru, ktorý prijmeme, sa rýchlo uvoľňuje do krvného obehu a okamžite zvyšuje schopnosť sústrediť sa a zlepšujte výkonnosť srdca, svalov a mozgu. Práve preto sú sušené banány vhodnou potravinou na ráno. Dajú sa jesť samostatne, alebo si ich môžete pridať do jogurtov, dezertov, ovocných šalátov, alebo palaciniek. Konzumácia banánov týmto spôsobom telo prečistí a najmä posilní.

Vitamíny

Banány, ako už vieme, obsahujú významné množstvo draslíka, vápnika, horčíka a veľké množstvo železa, zinku, fosforu. Nie sú ale bohaté len na tieto látky, ale aj na vitamíny:

Vitamín B6 -Pomáha pri chudnutie, posilňuje nervovú sústavu, napomáha produkciu bielych krviniek, chráni pred cukrovkou typu 2.

Vitamín B12 -nezbytný pre tvorbu červených krviniek a fungovanie centrálneho nervového systému

Vitamín C - chránia organizmus pred vírusovými infekciami, pomáha ničiť baktérie, znižuje riziko vzniku srdcových a cievnych ochorení.

Vitamín D - posilňuje imunitný systém, je známy svojimi účinkami na pevnosť kostí a zdravý nášho chrupu, je účinný pri liečbe kožných ochorení, a u detí má vplyv na vývoj organizmu.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: