Červený íl

€5,65 €4,71 bez DPH

Zvoľte variant

Buď ma môžeš zmiešať s vodou a vypiť, alebo ma môžeš použiť na Tvoju pleť a ja odstránim nečistoty. Môžeš ma dokonca použiť aj na Tvoje vlasy, ktorým dodám silu a lesk. Prečo ma ešte nemáš?

     • odstraňuje toxíny z tela
     • vhodný pre starostlivosť o pleť, pokožku celého tela aj vlasy
     • používa sa k vnútornej a vonkajšej hygiene

Detailné informácie

140g
Skladom
€5,65
€4,71 bez DPH

Podrobný popis

Červený íl

Informácie a výživové hodnoty

Červený íl, inak nazývaný aj terrasol, je prírodný červený prášok, ktorý sa ťaží v kontrolovaných a vybraných ložiskách, kde ho vykopú, nechajú zvetrať a následne ho mechanicky namelú na jemno. Pre naše telo má mnoho pozitívnych účinkov, obsahuje totiž všetky potrebné minerálne látky, ktoré naše telo potrebuje. Má taktiež všestranné využitie, môže sa používať na vnútorné použitie, ale aj priamo na pokožku a vlasy. Podporuje tvorbu kolagénu, pokožku zvláčňuje a rozjasňuje. Pri použití na vlasy na seba viaže nečistoty a mastnoty a dodáva vlasom silu, objem a lesk. Terrasol pri požití napomáha neutralizovať žalúdočné kyseliny. Viaže na seba toxíny a vytvára balast, čo sú síce látky pre človeka nestráviteľné, avšak viažu vodu, preto napučia. Zväčšujú teda objem stolice a následne posilňujú peristaltiku tráviaceho ústrojenstva.

 

5 vecí, ktoré ste o surovine nevedeli

 1. Inak nazývaný aj terrasol.
 2. Má upokojujúce a detoxikačné účinky.
 3. Je to prírodný antioxidant.
 4. Pomáha neutralizovať pH v žalúdku.
 5. Používa sa k vnútornej a vonkajšej hygiene.

 

Základná špecifikácia
Zloženie 100% červený íl
Alergény Alergény sú vyznačené podčiarknutím. Môže obsahovať stopy arašidov a iných orechov, sezamu, sušeného mlieka, lepku a SO₂.
Krajina pôvodu Česká republika
Trvanlivosť 38 mesiacov
Skladovanie do 22 °C s nulovou vlhkosťou vzduchu,
chráňte pred priamym slnečným žiarením
Balenie znovuuzatvárateľné ZIP vrecko
Veľkosť nešpecifikované
Úprava nešpecifikované
Obchodná trieda nešpecifikované
Odroda nešpecifikované

 

 
 
Poznámka nákupcu

Zatiaľ si na mňa nenašiel čas, ale určite sem čo najskôr niečo doplní. 

 

Ako íl použiť?

Na vnútorné použitie: rozmiešajte 12 lyžičky vo vode a vypite. Íl napomáha vyrovnávať žalúdočné šťavy, harmonizuje tráviaci trakt, viaže na seba toxíny, zlepšuje tvorbu stolice a pôsobí pre Vaše telo antioxidačne.

Na pleť: Masku z červeného ílu si vyrobíte tak, že íl zmiešate s malým množstvom vody, až kým nezískate riedku zmes (riedka tak, aby sa ľahko nanášala na pleť, ale aby nestekala). Počkáte, kým sa íl v každom mieste vysuší (približne 20 minút) a následne masku umyjete. Červený íl nedráždi a nevysušuje, čistí čierne bodky a zjemňuje pokožku.

Na vlasy: Íl viaže na seba nečistoty, mastnotu a dodáva našim vlasom lesk a objem. Stačí, ak ho nanesiete na vlhké vlasy, až ku korienkom a následne premasírujete. Alebo ho zmiešajte s vodou, pastu naneste na vlasy a na pár minút zabaľte do teplého uteráka. Vlasy nakoniec poriadne vypláchnite vlažnou vodou. 

 

Tip

Červený íl patrí medzi superpotraviny, kde okrem neho nájdete aj iné suroviny, ako sú napríklad kremelina, zelený íl či maca prášok

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: