Hrozienka sušené Moscatel Malaga Extra

Novinka Unikátne
ZadarmoZadarmo
hrozienka-susene-moscatel-malaga-extra
od €7,54 od €6,28 bez DPH

Zvoľte variant

Vyskúšaj unikátne ovocie zo Španielska! Sme veľké hrozienka plné chuti, chrumkavých semienok a jedinečnej vône. Najslávnejšie hrozienka z celej Európy až do Tvojej hrsti!

     • ručne zbierané
     • sušené na slnku
     • najlepšie hrozienka z Európy

Detailné informácie

500g
Skladom
€7,54
€6,28 bez DPH
5kg
Skladom
€63,91
€53,26 bez DPH

Podrobný popis

Hrozienka sušené Moscatel Malaga Extra

Informácie a výživové hodnoty 

Hrozienka zo španielskej provincie Malaga sú naozajstným unikátom na svetovom trhu. Obsahujú chrumkavé semienka, ktorá zvýrazňujú chuť. Sušia sa aj so stopkou, ktorá je pre tieto hrozienka nepostrádateľnou súčasťou. Počas sušenia totiž stopka udržuje arómu aj konzistenciu celého hrozienka. V Španielsku sa najčastejšie podávajú ako súčasť tapas alebo k syrom a šunkám. Farba hrozienok je fialovo-čierna, chuť sladká a korenistá a konzistencia príjemne žuvacia. Majú výrazné aróma s bylinkovými, kvetinovými a citrusovými tónmi. Ručné pestovanie, zber i sušenie sú pre túto odrodu nevyhnutné. Vinice sú len v oblasti Malaga, množstvo hrozienok je tak značne obmedzené. O to viac nás teší, že tieto najlepšie európske hrozienka nájdete odteraz aj vo Světě plodů!

 

5 vecí, ktoré ste o surovine nevedeli

 1. Malaga má neprístupný terén pre poľnohospodársku techniku, preto je nutný ručný zber.
 2. Rastú na vínnej réve odrody muškátu alexandrijského.
 3. Jedná sa o jednu z najstarších stále existujúcich geneticky nemodifikovaných viníc.
 4. Stopka udržiava arómu a konzistenciu a navyše slúži ako praktické držadlo pri maškrtení.
 5. Tieto hrozienka sú najlepšie do studenej kuchyne, tepelnou úpravou prichádzajú o aróma. 

 
rozinky_hotovo_sk_tenci_rez
 
 
 
Poznámka nákupcu

„Najväčší vývozcovia hrozienok sú z Južnej Ameriky a Blízkeho východu. Bola by však škoda zostať len pri najbežnejších odrodách, keď nám v Európe, skoro pod nosom, rastú jedny z najlepších a najvzácnejších hrozienok s dlhoročnou tradíciou. V Španielsku sú hrozienka Malaga na každom tanieri s tapas, na kanapkách, v šalátoch alebo k vyváženiu chuti syrov, ktoré sa podávajú večer k vínu. Rastú na jednej z najstarších vínnych rév na svete a majú nezameniteľnú chuť i aróma, ktoré vyniknú v tých najlepších jedlách predovšetkým studenej kuchyne!"
 
Rozinky Moscatel Malaga SK
 
 
Ako sa hrozienka Moscatel Malaga pestujú?
 
Tieto hrozienka sa pestujú, zbierajú aj sušia v Španielsku v provincii Malaga. Je to jediné miesto na svete, kde sa pestujú! Ich produkcia je teda obmedzená, a preto sú tak vzácne. Navyše pochádzajú z jednej z najstarších stále existujúcich geneticky nemodifikovaných viníc. Rastú na vínnej réve odrody muškátu alexandrijského, ktorý bol do Európy privezený z Egypta. Zber sa vykonáva ručne. Ovocie počas dozrievania obsahuje veľa vody a cukru a zaťaží konáre až k zemi, je preto nutné postupovať opatrne. Ďalšou komplikáciou je ľahko hornatý terén, kde réva rastie. V ňom je nemožné zapojiť techniku. Zber sa preto odváža za pomoci zvierat alebo ju zberači nosia vo veľkých nosidlách. Hrozienka sa následne sušia na slnku. Približne po dvoch týždňoch sa ručne otáčajú, aby bolo sušenie z oboch strán rovnomerné. V hrozienkach nakoniec zostane len 30 % vody. Aby sa počas spracovania nepoškodili, necháva sa im stopka, ktorá udržuje výrazné aróma a chuť. Perfektné sú ako olovrant alebo doplnok k jedlám, v Španielsku neodmysliteľne patria napríklad k tapas! 
 
 
 
 

Lískové ořechy blanšírovaná pražená jádra

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
ZM Avatar autora | 30.7.2021
Tieto hrozienka som ochutnala 1x v živote a bola som milo prekvapená. Sú veľmi sladké, až by človek neveril že tam nie sú žiadne cukry navyše. Ja osobne viac uprednostňujem varianty bez semienok, ale ani túto so semienkami som neobjednala posledný krát.