Lieskové orechy pasta

€11,53 €9,61 bez DPH

Zvoľte variant

Oslaďte si so mnou život bez pridaného cukru! Som lieskovooriešková pasta a som zdravá a chutná náhrada sladkých krémov alebo dokonca aj masla v domácnosti. Budem Tvoja zdravá sladká závislosť!

     • 100 % orechy
     • intenzívna chuť
     • vitamíny B1 a B6

Detailné informácie

400g
Vypredané
€11,53
€9,61 bez DPH

Podrobný popis

Lieskové orechy maslo

Informácie a výživové hodnoty 

Vôňa a chuť lieskových orechov vám môže pripomínať nutellu. My však máme pre vás zdravšiu alternatívu vyrobenú z pražených lieskových orechov. Táto pasta je bez pridaného cukru alebo iných aditív. Je dokonale jemná bez akýchkoľvek kúskov. Využijete ju tak v kuchyni do krémov, či ako topping na kašu. Okrem pečenia môžete pastu lyžičkou vyjedať rovno zo sklenenej nádoby. Pastu pred konzumáciou zamiešajte.

Tip: Zmiešajte lieskovoorieškovú pastu s rozpustenou čokoládou a vytvorte si tak vlastný orieškovo-čokoládový krém!

TOP informácie o lieskovoorechovej paste

 1. Obsahuje minerály ako horčík, zinok či železo.
 2. Pokiaľ ju zmiešate s vodou, vznikne chutné mlieko.
 3. Pred pomletím sú orechy pražené, aby vynikla ich chuť.
 4. Zmiešaním s rozpustenou čokoládou vytvoríte dokonalú sladkú nátierku.

Ako sa pasta pripravuje?

Najprv niektoré orechy pražíme (arašidy a lieskové orechy). Orechy sa ešte pred mletím podrvia na malé kúsky, aby bol proces rýchlejší a efektívnejší. Nasleduje dôležitý krok – mletie orechov na pastu. Celý tento proces trvá približne 6–12 hodín. Na spracovanie sa používa koloidný mlyn s odstredivkou. Počas procesu sú orechy zbavované časti tuku. Ak nechcete, aby sa vám rozpojil tuk od orechového masla, nedávajte pastu do chladničky. Najlepšie je skladovať ju v izbovej teplote bez dosahu slnečných lúčov a tepla.

 

Lískové ořechy ořechová pasta

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
K Avatar autora | 2.7.2021
Tento produkt je skvelý a zároveň iritujúci :D Má výbornú orieškovú chuť a očividne je z dobrých plodov, lebo je aromatický, ale nie je príliž horký. To že je nesladený deti neocenia, ale ja to chválim, lebo ho môžete pridávať do krémov, smoothie, jogurtu... a kto veľmi chce, si ho osladí sladidlom aj množstvom podla chuti. Čo mi ale vadí, je tekutá konzistencia. Jasné že je z orechov, takže ju pred použitím treba potrepať, zamiešať. Chápem aj, že je to daň za to, že časť tuku sa (podľa popisu produktu) pri výrobe odstraňuje. Na môj vkus je to ale príliž tekutý produkt všeobecne, aj v pomere na takýto obal so širokým hrdlom.