Najlepšie desiaty pre deti: Pripravte ich zdravo, rýchlo a farebne
19.08.21 | 8952× prečítané
Len ružová to môže byť! Malá, ružová a sladká? Tak to pŕŕ! Ružová síce som, ale moja kyslosť Ťa vyťahá za uši! Máš rád kyslé? Niet čo riešiť, to z nás budú kamoši!
⚠️ Zachráň surovinu s končiacim dátumom minimálnej trvanlivosti! Čím kratšia trvanlivosť, tým väčšia zľava – až do 50 %. Iba do vypredania zásob.
Rebarbora je asi najkyslejšia rastlina, ktorú poznáme. Takmer vždy ju nájdeme v kombinácii s cukrom, ktorý tak akurát tlmí jej výraznú chuť. Rebarbora je taktiež zdrojom antioxidantov a obsahuje vysoké množstvo vlákniny. Náš rebarborový prášok chutí rovnako kyslo ako čerstvá rastlina a zachovala si aj všetky živiny. Prášok neobsahuje žiadne aditíva, iba rebarborové stonky.
„Mrazom sušené suroviny vnímam ako budúcnosť potravín. Sú chuťovo ako čerstvé, dajú sa čiastočne rehydratovať do pôvodnej podoby, zachovávajú si nutričné hodnoty a v neposlednom rade sú mnohonásobne skladnejšie a trvácnejšie ako v čerstvej podobe. Pri dobrom skladovaní vydržia aj roky, kdežto čerstvé ovocie a zelenina bez aditív plesnivejú a kazia sa už po pár dňoch. Nezáleží na sezóne, lyofilizované suroviny môžem mať celý rok v rovnakej kvalite!“
Lyofilizácia, alebo inak sušenie mrazom, je metóda založená na sublimácii zamrznutej vody za nízkej teploty a tlaku. Práve v takých kontrolovaných podmienkach prestupuje voda z pevného skupenstva (ľadu) priamo do plynného (para), bez toho, aby došlo k premene na kvapalnú fázu (voda). Preto sa suroviny hlboko mrazia medzi teplotami -55 až -100 °C. Ak by nebol použitý nízky tlak, tak by mohlo dôjsť presne k tomu, čo sa deje, ak by sa suroviny varili pri 100 °C. Surovina by sa spálila a výsledný produkt by bol pripálenina.
Lyofilizácia alebo sušenie mrazom je metóda založená na sublimácii zmrznutej vody pri nízkej teplote a tlaku. Práve v takých kontrolovaných podmienkach prestupuje voda z pevného skupenstva (ľadu) priamo do plynného (para) bez toho, aby došlo k premene na fázu kvapalnú (voda). Preto sa suroviny hlboko mrazia pri teplotách −55 až −100 °C a pri tlaku o niekoľko stoviek pascalov nižším, než je ten normálny – atmosférický. Keby sme pri sušení nezaistili dostatočne nízky tlak, dopadlo by to rovnako, ako by sme suroviny varili pri 100 °C – výsledný produkt by sa pripálil a stratil všetky vlastnosti, vďaka ktorým je tak jedinečný.
Prečo sme do balenia s ovocnými práškami pridali silikagel?
22.12.21 | 2537× prečítané | 5 minút
Ako skladovať potraviny sušené mrazom
22.03.21 | 8787× prečítané | 5 minút
Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie.
Rebarbora lyofilizovaná prášok