Čokoládové košíčky

 

Máme pre vás ten najjednoduchší recept, z ktorého vzniknú čarovne sladké košíčky plné čokolády. V kuchyni vám s nimi môžu pomôcť aj tí najmenší a ingrediencie môžete podľa chuti obmieňať. Vybláznia sa na nich aj tí najväčší kreatívci a pošmáknu najnáročnejší gurmáni. Tieto čokoládové košíčky pre nás vytvorila Terezka z Inspired Kitchen a my sme si ich jednoducho zamilovali!

 
cokoladove-kosicky-s-orechy-recept
 foto: Inspired Kitchen

Čo budete potrebovať: 

Na zmes: 

Na dozdobenie:

 

Nad vodným kúpeľom s rozpustite čokoládu. Mala by byť horká, ale je na vás, ktorú si zvolíte. Môžete siahnuť napríklad po 60% čokoláde z Peru, a ak máte radšej výraznejšie, odporúčame 70% čokoládu priamo z Česka. V každom prípade je lepšie siahnuť po čokoláde v kúskoch. Bude sa rýchlejšie rozpúšťať, pracuje sa s ňou jednoducho a môžete nepozorovane ujedať! Do rozpustenej čokolády pridajte šťavu z pomaranča a pomarančovú kôru. Ak budete pridávať kôru z kupovaného pomaranča, vždy dbajte na BIO kvalitu.

Medzitým si najemno nakrájajte mandle a hrozienka. Ak máte doma predpripravené kúsky, máte hotovo! Všetko premiešajte s čokoládou a vzniknutú zmes dajte malou lyžičkou do papierových košíčkov.

Na záver už zostáva len košíčky dozdobiť. Kým je čokoláda mäkká a poddajná, posypte ich nadrveným pistáciami a pomarančovou kôrou – košíčkom to dodá šťavnatú farbu a jemne exotickú chuť. Pozdvihne je to na úplne inú úroveň!

Aby ste ich mohli jesť bez rizika ušpinenia, dajte ich do chladničky stuhnúť.

 
kosicky-cokolada-recept

  Recept z kuchyně Inspired Kitchen

 
Keď sa vám košíčkami doma podaria, nezabudnite sa podeliť o radosť. Pochváľte sa nám fotkou, pošlite ju na Facebook do správ alebo nás označte na Instagrame! Budeme sa tešiť!
 
 
Dobrú chuť!

 

logo_small