Kokosový zákusok s malinovým krémom

 

Jemný kokos a svieže maliny? Kombinácia, do ktorej sa vo Světě plodů zamilovávame stále dokola! A čo potom keď ich dáte dokopy v recepte na sladučký zákusok. Navyše do krému pridávame naše lyofilizované maliny, takže si môžete byť istí, že aj v zákuskoch na vás budú čakať vitamíny. Tak čo, už sa tiež tešíte na to, ako si ho dáte ku káve?

 ikona-hod-ok  90 minút       ikona-porce-ok  12 porcií
recept-malinovy-dort
 

Čo budete potrebovať?

Na cesto: 

  • 3 vaječné bielka
  • 3 vaječné žĺtka
  • 50 g kryštálového cukru
  • 70 g strúhaného kokosu 
  • 50 g hladkej múky 
  • štipku soli 

Na krém:

Na ozdobu:

 

Ako na to?

Najprv musíme upiecť korpus. Oddelíme si bielka od žĺtkov. Bielka so štipkou soli vyšľaháme do mäkučkého snehu, do ktorého postupne pridávame cukor, až kým nie je sneh tuhý a lesklý. Na záver do snehu zašľaháme žĺtky.

Vypneme mixér a do vyšľahanej vaječnej zmesi pridáme strúhaný kokos a múku, ktoré jemne vmiešame stierkou. Krásne hladké cesto vylejeme do tortovej formy s priemerom 26 centimetrov. Pečieme zhruba 20–25 minút v rúre predhriatej na 180 °C.

Zatiaľ čo si korpus užíva teplo rúry, my máme čas si pripraviť krém. Mascarpone a smotanu vyšľaháme spoločne v kuchynskom robote. Dávajte si pozor, aby ste šľahačku neprešľahali – celý krém by sa mohol zdrcnúť! Pridáme trošku cukru podľa chuti a ochutíme práškom z lyofilizovaných malín, ktorý rovnomerne vmiešame. Prášok dodá božsky ovocnú chuť a naviac krém krásne zafarbí. A to všetko bez jediného „éčka“ alebo umelej chute.

Krém potom rovnomerne navrstvíme na vychladnutý korpus. Tortu ozdobíme lyofilizovanými malinami, plátkami kokosu a malinovú explóziu zavŕšime malinami v malinovej čokoláde. Mmm, už sa nám zase zbiehajú sliny.

Tip!

Pokiaľ chcete zákusok dvojfarebný, polovicu ešte neofarbeného krému dajte na vychladený korpus a až na neho navrstvite ten ružový. Je to len jeden krok navyše, ale urobí to veľkú parádu!

 
recept-dort-maliny-kokos
 

Hneď ako sa vám zákusok podľa nášho receptu doma podarí, nezabudnite sa podeliť o radosť. Pochváľte sa nám fotkou, pošlite ju na Facebook do správ alebo nás označte na Instagrame! Budeme sa tešiť!

 

 

logo_small