Letný šalát z klíčkov a mrkvy

 

Klíčenie nie je len jarná záležitosť! Prebudiť semienka k životu môžete po celý rok, s našim pohárom na klíčenie to pôjde raz dva. Doprajete si počas parného leta ľahký šalát s klíčkami, ktorý vás osvieži a zasýti tak akurát. Obsahuje veľa vitamínov, mrkva dodá v lete toľko potrebný beta karotén a mäta tú pravú sviežosť. Mňam!  

 ikona-hod-ok  20 minút       ikona-porce-ok  3–4 porcie
letni-salat-klicky-mrkev

 

Čo budete potrebovať:

Na šalát:

 

Na zálievku:

  • 2 lyžice pomarančovej šťavy
  • 3 lyžice olivového oleja
  • soľ
  • chilli

 

Najprv si umyjeme mrkvu a zbavíme ju prebytočných nečistôt. Oškrabeme a nakrájame na tenké hranolčeky. Skvele k tomu poslúži tzv. julienne škrabka. Ušetrí vám veľa času a dá sa využiť pri príprave akéhokoľvek šalátu.

Klíčky lucerny, reďkovky a fazuli mungo po troch dňoch klíčenia naposledy prepláchneme vodou, necháme odkvapkať a pridáme do mrkvy. Neviete, ako na klíčenie? Nevadí, pripravili sme pre vás prehľadný článok, v ktorom vám všetko vysvetlíme!

Aby sme dodali šalátu trošku štruktúry, prisypeme do misky ešte hrozienka a chrumkavé slnečnicové a konopné semienka. Sviežosť a jemnú vôňu dodáme šalátu lyofilizovanou mätou.

Pomarančovú šťavu, olivový olej, soľ a chilli zmiešame v miske a prelejeme zálievkou šalát. Nakoniec posypeme lyofilizovaným peľom. Šalát môžeme jesť len tak, ale skvele sa hodí taktiež k rybe!

 
salat-na-leto
 

 

logo_small