Proteínové palacinky s nivou a blumovým čatní

 

Aj palacinky môžu byť gurmánskym pôžitkom! Stačí ich skombinovať s výrazným syrom, doplniť sladkokyslým čatní a recept ako z päťhviezdičkovej reštaurácie je na svete. Ideálne sú pre milovníkov slaných palaciniek a netradičných chutí. Vďaka proteínu navyše doplníte bielkoviny, tak hurá na to!

 ikona-hod-ok  45 minút       ikona-porce-ok  6 porcií
palacinky-s-proteinem
 

Čo budete potrebovať

Na cesto:

  • 100 g vlašského proteínu 
  • 40 g hladkej múky
  • 250–300 ml rastlinného mlieka
  • 2 vajcia
  • štipku soli
 

Na nivovú náplň:

Na čatní: 

 

Najprv si pripravíme čatní. Blumy a cibuľu nakrájame na kocky a na troche oleja necháme pomaly za občasného miešania asi 20–30 minút karamelizovať. Tesne pred koncom do čatní primiešame citrónovú kôru a nasekané pekanové orechy a odstavíme zo sporáka.

Medzitým, kým sa nám karamelizuje čatní, vymiešame si cesto na palacinky. Do väčšej misy si vylejeme rastlinné mlieko a vmiešame doň dve vajcia a štipku soli. Postupne do neho zapracujeme vlašský proteín a trošku múky. Múku a proteín odporúčame preosiať, budú sa vám potom lepšie vmiešavať. Cesto miešame metličkou až do hladka.

 
slane-palacinky-postup
 

Na rozohriatu panvicu kvapneme trošku oleja a po panvici ho rovnomerne rozotrieme. Nalejeme cesto a opekáme z oboch strán dozlatista.

Postup prípravy nivovej náplne je jednoduchý – stihneme ho pripraviť počas opekania prvých palaciniek. Nastrúhame si nivu na strúhadle, zmiešame ju so skyrom a trochou mlieka a vymiešame do hustej kaše. Aby sme palacinkám dodali trošku chrumkavosti, nasekáme vlašské orechy a pridáme ich do náplne.

Hotové palacinky potrieme nivovou náplňou, navrstvíme na ne blumové čatní a poskladáme ich na štvrtinky. Dozdobíme ich pekanovými orechmi a zvyškom vlašských orechov.

 
slane-palacinky-recept
 

Hneď ako sa vám palacinky podľa nášho receptu doma vydaria, nezabudnite sa podeliť o svoju radosť. Pochváľte sa nám fotkou, pošlite ju na Facebook do správ alebo nás označte na Instagrame! Budeme sa tešiť!

 

 

logo_small