Šafranový extrakt

€18,40 €15,33 bez DPH

Zvoľte variant

Chceš dodať Tvojim pokrmom ten správny šmrnc? Zo širokej ponuky extraktov si do svojej kuchyne určite nájdeš ten najvhodnejší. Nemusíš byť ani profesionálny cukrár, aby si nás mohol používať. Sme tu pre všetkých!

     • stačí len pár kvapiek
     • bez pridaných cukrov
     • zvýraznia chuť a vôňu vašich pokrmov

Detailné informácie

5ml
Skladom
€18,40
€15,33 bez DPH

Podrobný popis

Šafranový extrakt

Informácie a výživové hodnoty 

Extrakt je vyrobený z kvalitného iránskeho šafranu, ktorý vám ponúkne úžasnú chuť za prijateľnú cenu a v praktickej tekutej podobe je okamžite pripravený na použitie ako v slaných, tak v sladkých jedlách. Neodmysliteľne patrí najmä k paelle a ďalším stredomorským pokrmom. O šafrane sa hovorí, že je najdrahším korením na svete, za čo môže predovšetkým jeho náročné pestovanie a spracovanie. Ako korenie sa používajú čnelky (predĺžené tyčinky) z kvetov šafranu siateho (Crocus sativus), ktoré má každá rastlina len tri a musia sa zbierať ručne. Na jeden kilogram šafranu je teda potreba zozbierať čnelky aspoň zo šesťdesiatich tisíc kvetov. Šafran jemne farbí do žlta a je veľmi aromatický, preto je nutné pridávať do jedla len štipku - ak by ste pridali viac, môže vám pokrm zhorknúť. Pred použitím extrakt pretrepte.

 

5 vecí, ktoré ste o surovine nevedeli

 1. V Českej republike nájdeme šafran bielokvetý a šafran karpatský, tie sú však jedovaté.
 2. Jedna kvapka extraktu sa rovná pätnástim až šestnástim šafranovým tyčinkám.
 3. Výroba extraktov prebieha v Indii, kde firma Holy Lama poskytuje prácu znevýhodneným ženám.
 4. Získal ocenenie Great taste Award 2015 1 hviezda.
 5. A ocenenie World Food Innovation Awards 2015 za najlepšiu novú ingredienciu.

 

Základná špecifikácia
Zloženie emulgátor – polysorbát 80 a extrakt zo šafranu (60%)
Alergény Alergény sú vyznačené podčiarknutím.
Krajina pôvodu Veľká Británia
Trvanlivosť 3–8 mesiacov
Skladovanie do 22 °C s vlhkosťou vzduchu do 70 %,
chráňte pred priamym slnečným žiarením
Balenie fľaštička s kvapkadlom
Veľkosť nešpecifikované
Úprava extrakt
Obchodná trieda nešpecifikované
Odroda nešpecifikované

 

 
 
Poznámka nákupcu

„O extrakty som sa začal zaujímať v súvislosti s ekologicky vhodnejšími a efektívnejšími produktami. Je oveľa výhodnejšie podporiť arómu torty, kávy alebo drinku pár kvapkami prírodného extraktu s výraznou arómou, než surovinou, ktorá tak silnou arómou nedisponuje a taktiež môže nepríjemne ovplyvniť konzistenciu výrobku, napr. obsah vody v ovocí. Pridáme pár kvapiek extraktu, a je to! Práve preto som sa rozhodol šetriť suroviny, čas i prírodu. Pokiaľ vám teda ide o ochutenie vlastných výrobkov, kde vám záleží na štruktúre, konzistencii a samozrejme i chuti a vôni, mám pre vás ekologickejšie, praktickejšie a rýchlejšie riešenie – prírodný extrakt.“

 

Ako sa extrakty vyrábajú?

Vyrábajú sa pomocou separačnej metódy, ktorá sa nazýva extrakcia alebo vylúhovanie. Princípom tejto metódy je oddeliť vonné látky pomocou rozpúšťadla, najčastejšie sa používa klasický alkohol – etanol. Takéto rozpúšťadlo má vlastnosť naviazať na seba silice (éterické oleje) a oddeliť ich od zvyšných nepotrebných látok. V extraktoch Spice Drops sa ale namiesto etanolu používa polysorbát 80, ktorý je vyrobený z prírodného sorbitolu a kyseliny olejovej, je všestranný, vysoko účinný, úplne netoxický, nemutagénny a nekarcinogénny. 

 

Tip

Použite extrakt do smotanovej omáčky a dajte si k tomu naše cestoviny z cvrčkov!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: