Vianočný extrakt

€8,54 €7,12 bez DPH

Zvoľte variant

Chceš dodať svojmu pokrmu ten správny šmrnc? Zo širokej ponuky extraktov si do svojej kuchyne určite nájdeš ten najvhodnejší. Nemusíš byť ani profesionálny cukrár, aby si nás mohol používať. Sme tu pre všetkých!

     • stačí len pár kvapiek
     • vhodné pre vegánov
     • zvýraznia chuť a vôňu vašich pokrmov

Detailné informácie

5ml
Skladom
€8,54
€7,12 bez DPH

Podrobný popis

Vianočný extrakt

Informácie a výživové hodnoty 

Extrakt ako robený pre vianočné obdobie. Či už robíte varené víno, cider či zvarený jablkový džús, pár kvapiek extraktu vám dokonale zvýrazní ich chuť. Určite sa nebojte pridať extrakt aj do pečiva či vianočne ladených dezertov. Vôňa škorice, pomaranča a klinčekov vás dokonale omámi a vašim koláčom dodá štipku jedinečnosti. Vianočný extrakt je vyrobený z tých najkvalitnejších surovín, ktoré mu dodávajú výraznú chuť, a neobsahuje žiadne konzervačné látky. Extrakt pred použitím pretrepte.

 

5 vecí, ktoré ste o surovine nevedeli

 1. Extrakt je vhodný pre vegánov, neobsahuje alkohol ani cukry.
 2. Škorica je aromatická kôra zo stromov škoricovníka.
 3. Výroba extraktov prebieha v Indii, kde firma Holy Lama poskytuje prácu znevýhodneným ženám.
 4. Na Great Taste Awards 2015 bol ocenený dvoma hviezdičkami.
 5. Získal ocenenie World Food Innovation Awards 2015 za najlepšiu novú ingredienciu. 

Základná špecifikácia
Zloženie Emulgátor - polysorbát 80, pomarančový olej, vanilkový extrakt, extrakt z muškátového orieška, extrakt z klinčekov, extrakt z feniklu, extrakt zo škorice a extrakt zo zázvoru
Alergény Alergény sú vyznačené podčiarknutím.
Krajina pôvodu Veľká Británia
Trvanlivosť 3–8 mesiacov
Skladovanie do 22 °C s vlhkosťou vzduchu do 70 %,
chráňte pred priamym slnečným žiarením
Balenie fľaštička s kvapkadlom
Veľkosť nešpecifikované
Úprava extrakt
Obchodná trieda nešpecifikované
Odroda nešpecifikované

 

 
 
Poznámka nákupcu

O extrakty som sa začal zaujímať v súvislosti s ekologicky vhodnejšími a efektívnejšími produktami. Je oveľa výhodnejšie podporiť arómu torty, kávy alebo drinku pár kvapkami prírodného extraktu s výraznou arómou, než surovinou, ktorá tak silnou arómou nedisponuje a taktiež môže nepríjemne ovplyvniť konzistenciu výrobku, napr. obsah vody v ovocí. Pridáme pár kvapiek extraktu, a je to! Práve preto som sa rozhodol šetriť suroviny, čas i prírodu. Pokiaľ vám teda ide o ochutenie vlastných výrobkov, kde vám záleží na štruktúre, konzistencii a samozrejme i chuti a vôni, mám pre vás ekologickejšie, praktickejšie a rýchlejšie riešenie prírodný extrakt.

 

Ako sa extrakty vyrábajú?

Vyrábajú sa pomocou separačnej metódy, ktorá sa nazýva extrakcia alebo vylúhovanie. Princípom tejto metódy je oddeliť vonné látky pomocou rozpúšťadla, najčastejšie sa používa klasický alkohol etanol. Takéto rozpúšťadlo má vlastnosť naviazať na seba silice (éterické oleje) a oddeliť ich od zvyšných nepotrebných látok. V extraktoch Spice Drops sa ale namiesto etanolu používa polysorbát 80, ktorý je vyrobený z prírodného sorbitolu a kyseliny olejovej, je všestranný, vysoko účinný, úplne netoxický, nemutagénny a nekarcinogénny. 

 

Tip

Vo Světě plodů nájdete aj orechové múky či jedlé kvety pre tie najlepšie dezerty!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: