Objednávky odosielame do 5 pracovných dní. Ďakujeme, že ste s nami! Viac o situácii tu.

Vlašské orechy - lúpané

Najpredávanejšie

MYX Orechy Základka 1 image
MYX Orechy Základka
Náš produkt
Skladom
 
od €6,03
(od €5,03 bez DPH)
Vlašské orechy 50% pôlky z ČR 1 image
 
od €5,17
(od €4,31 bez DPH)
čo nevidět nás nafotí
 
€0,04
(€0,03 bez DPH)
čo nevidět nás nafotí
 
€0,04
(€0,03 bez DPH)
MYX aktivovaných orechov 6 image
 
€12,95
(€10,79 bez DPH)
Vlašské orechy blanšírované 1 image
 
€16,44
(€13,70 bez DPH)
MYX Horolezec + MYX Paleo 1 image
–10 %
 (–10 %)
€13,31
(€11,09 bez DPH)
Detail
Vlašské orechy múka 1 image
 
€13,54
(€11,28 bez DPH)
Vlašské orechy 46% proteín 1 image
 
€8,06
(€6,72 bez DPH)
Vlašské orechy červené 1 image
 
od €9,49
(od €7,91 bez DPH)
13 položiek celkom
Vlašské orechy 50% pôlky z ČR 1 image
ČR / SK
od €4,31 bez DPH
od €5,17
Vlašské orechy 90% pôlky JUMBO 1 image
od €11,28 bez DPH
od €13,54
Vlašské orechy červené 1 image
ČR / SK
od €7,91 bez DPH
od €9,49
Vlašské orechy múka 1 image
€11,28 bez DPH
€13,54
MYX Horolezec + MYX Paleo 1 image
–10 %
€11,09 bez DPH
€13,31
MYX Mysliteľ 1 image
Náš produkt
od €10,28 bez DPH
od €12,34
MYX Orechy Základka 1 image
Náš produkt
od €5,03 bez DPH
od €6,03
MYX Vyrástol v ČR 1 image
ČR / SK
od €6,03 bez DPH
od €7,23
MYX aktivovaných orechov 6 image
Novinka
€10,79 bez DPH
€12,95
Vlašské orechy blanšírované 1 image
Novinka
€13,70 bez DPH
€16,44

Vlašské orechy - informácie, tipy a zaujímavosti

Vlašské ořechy loupané
Vlašské orechy lúpané. Keď sa povie typický český orech, väčšine ľudí pristane na mysli práve ten nelúpaný vlašský. Vlašský orech sa využíva ako ingrediencia hojne v cukrárstve a pekárniach, vyrába sa z neho svätojánsky likér - známy ako Orechovica. V období Vianoc sa vlašské orechy používajú hlavne ako súčasť cesta k výrobe Vianočného cukroví, niečoho, bez čoho by sme si Vianoce snáď ani nedokázali ani predstaviť. Je známe, že vlašské orechy sú zdraviu prospešné, obsahujú veľa látok potrebných k zdraviu človeka a podporujú mozgovú aktivitu. V poslednej dobe sa zároveň hovorí o vlašských orechoch, ako o super potravine. Neváhajte vyberať z našej ponuky lúpaných orechov na predaj. Vyberať, môžete z orechov vypestovaných v rôznych krajinách a rôznych mixov s ovocím.

O vlašákoch

Jedná sa o plody orecha kráľovského, stromu vyrastajúcim do výšky od 10 až do 40 metrov. Orechy sú obalené do ochrannej vrstvy, typické svojou svetlo zelenou farbou, počas dozrievania šupka sčernie, praskne, a orech z nej vypadne.

Orechu kráľovskému sa darí predovšetkým vo vlhkom podnebí, najlepšie blízko prameňa, alebo tečúcej vody. Zároveň k rastu potrebujú dostatok slnečného svitu. Orech kráľovský môže rásť až niekoľko sto rokov, a začína rodiť približne od 6 rokov.

Orech kráľovský sa pôvodne rozšíril zo strednej Ázie do Stredomoria, odtiaľto sa potom rozširoval na sever, veľmi sa mu darilo aj v miernom podnebnom pásme, v súčasnosti rastie takmer po celom svete, medzi významných producentov pre Európu patrí Bulharsko a Francúzsko, v Amerike Čile a USA, menovite stať Kalifornia kde sa všeobecne darí všetkým druhom orechov.

V našej ponuke nájdete balenia vlašských orechov 1 kg, 500g alebo až 10 kg. V prípade, že máte záujem o väčší odber, prejdite na našu stránku veľkoobchodu orechov.

Vplyv vlašáku na človeka a jeho zdravie


Superpotravina

Vlašské orechy sa radia do skupiny tzv. Superpotravín. Jedna sa o potraviny výnimočné svojím obsahom živín pre ľudský organizmus, poskytujú nám viac živín ako ostatné potraviny. Superpotraviny nám zaisťujú živiny vo svojej prírodnej, nespracovanej forme. Sú významným zdrojom vitamínov, minerálov, a enzýmov dôležitých pre správne fungovanie tela a kompletné zdravie človeka, rovnako ako dôležitým zdrojom energie, to všetko nám poskytujú, hoci objemovo prijímame menej potravy.


Tie správne tuky

Vlašský orech obsahuje vysoký podiel tuku, až 75% energetickej hodnoty tvoria zdravé nenasýtené mastné kyseliny. Zvyšok asi 25% tvoria bielkoviny a sacharidy. Na 50 gramov orechov pripadá až 32g tukov. Nenasýtené mastné kyseliny znižujú obsah škodlivého cholesterolu v krvi, a to aj pri požití iba malého množstva, pri dlhodobejšom užívaní pomáha výrazne pri chudnutí a odbúravaní cholesterolu. Kvôli vysokému obsahu tuku, a vysokej energetickej hodnote je pre zdravie optimálne zjesť jednu, alebo dve hrste orechov týždenne a mali by nahradiť menej zdravé potraviny s obsahom vyšším obsahom tuku.


Pokrm pre mozog

Vlašským orechom sa tiež prezýva, potravina pre mozog. Vďaka svojmu vysokému obsahu železa, kyseliny listovej a zinku stimuluje mozog, zvyšujú našu koncentráciu, pamäť a celkový výkon nášho mozgu. Súčasne mozog vyživuje a chráni ho.

Vitamíny

Vitamín A - pre správnu funkciu zraku, prevencia šerosleposti, zápalov oka, podporuje imunitný systém,

Vitamín B1 - Pôsobí na nervový systém a proti únave

Vitamín B2 - Dôležitý pre tvorbu nových buniek, zdravej pokožky, vlasov a nechtov, vplyv na metabolizmus

Vitamín B3 - Znižuje vysoký krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu, odstraňuje bolesť hlavy a depresiu

Vitamín B6 - Prevencia srdcových ochorení, kostnatenie ciev a pomáha tvorbe enzýmov v oblasti mozgu

Vitamín E - Antioxidant, spomaľuje starnutie buniek, prevencia proti nádorovým ochoreniam

Zaujímavosti

Vlašské orechy sú jedny z najstarších konzumovaných potravín, podľa archeologických prieskumov boli obielené vlašské orechy konzumované už od čias mladšej doby kamennej.

Bolo dokázané, že konzumácia vlašských orechov môže byť pre niektoré zvieratá smrtiace, toto platí najmä pre naše domácich miláčikov, psy a mačky, pre ktoré sú vlašské orechy toxické. Otrava sa prejaví v priebehu 12 - 18 hodín Typickými symptómami je malátnosť, zhoršené pohyby, zvýšená tepová frekvencia a zvýšená teplota.