Nepečený kešu zákusok

 

Nepečený zákusok z krémových kešu orechov je jednoduchý na prípravu a pritom vyzerá ako z luxusnej cukrárne. Je vegánsky a na jeho prípravu budete potrebovať len výkonný mixér, formu a kreativitu pri zdobení. Žiadne strachy s tým, že by sa korpus pri pečení vysušil - to sa vám s naším receptom na raw kešu zákusok nestane. Všetky suroviny si zachovajú svoje živiny a minerály, zákusok neobsahuje žiaden pridaný cukor a tá farba? Tá vás dostane!

 ikona-hod-ok  30 minút       ikona-porce-ok  8 porcií
raw-kešu-dort-recept 
 
 

Čo budete potrebovať:

Na korpus:

 

Na kešu krém:

 

 

Mandle, kešu, datle a kakao dáme do mixéra a mixujeme, kým sa nám nevytvorí lepkavá hmota. Tú vtlačíme do formy, a vytvoríme tak korpus zákusku. Nepečieme, dáme aj s formou stuhnúť do chladničky.

Mezitím si připravíme kešu krém. Namočené kešu scedíme a dáme do mixéru. Přidáme kokosový krém, šťávu  z limetky a kokosový olej. Všechny suroviny rozmixujeme na hladkou směs. Pokud máme mixér s velkou nádobou, je potřeba mít trpělivost a při mixování si dopomoci lžící. Nakonec polovinu kešu krému odebereme do misky a zbylou polovinu obarvíme práškem z lyofilizovaného dračího ovoce.

Medzitým si pripravíme kešu krém. Namočené kešu scedíme a dáme do mixéra. Pridáme kokosový krém, šťavu z limetky a kokosový olej. Všetky suroviny rozmixujeme na hladkú zmes. Ak máme mixér s veľkou nádobou, je potrebné mať trpezlivosť a pri mixovaní si dopomôcť lyžicou. Nakoniec polovicu kešu krému odoberieme do misky a zvyšnú polovicu zafarbíme práškom z lyofilizovaného dračieho ovocia.

Bielu vrstvu kešu krému nanesieme na korpus a opäť necháme aspoň pol hodiny stuhnúť. Potom hore nanesieme ešte vrstvu zafarbeného kešu krému a dáme zákusok naposledy oddýchnuť do chladničky, najlepšie cez noc.

Zákusok zdobíme jedlými kvetmi, nasekanými orechmi alebo lyofilizovaným ovocím.

 
raw-kešu-dort-recept-
 

 

Dobrú chuť!

logo_small